poniedziałek, 24 lutego, 2020
Strona główna Aktualności Dr Ben Carson - pierwszy adwentysta dnia siódmego w gabinecie prezydenta USA

Dr Ben Carson – pierwszy adwentysta dnia siódmego w gabinecie prezydenta USA

Dr Ben Carson, znany amerykański neurochirurg, będzie pierwszym adwentystą dnia siódmego w historii, który obejmie funkcję sekretarza w gabinecie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Carson pokieruje departamentem mieszkalnictwa i rozwoju miast.

Departament ten odpowiada za politykę i programy dotyczące potrzeb mieszkaniowych, poprawiające sytuację społeczeństwa oraz pomagające w egzekwowaniu sprawiedliwych praw lokatorskich.

„Nasze obszary śródmiejskie znajdują się dziś w fatalnym stanie i wymagają zdecydowanych działań” — mówił Carson, przyjmując nominację.

Jeśli amerykański Senat zaakceptuje decyzję nowego prezydenta, to Carson będzie 17. sekretarzem tego departamentu, ale także pierwszym adwentystą dnia siódmego w historii, który obejmie funkcję tej rangi w gabinecie prezydenta USA.

„Wierzę, że mogę wnieść znaczący wkład przede wszystkim we wzmacnianie społeczności, które najbardziej tego potrzebują. Musimy wykonać wiele pracy, aby spełnić wszystkie potrzeby mieszkaniowe naszego narodu” — podkreślił Carson.

Carson po raz pierwszy zwrócił uwagę świata, gdy w 1987 roku dokonał udanej operacji rozdzielenia bliźniąt syjamskich. Przez wiele lat Carson pracował jako dyrektor oddziału neurochirurgii dziecięcej w John Hopkins Hospital w Baltimore. Jest autorem czterech książek. Debiutanckie Cudowne ręce opowiadają o jego trudnej drodze od młodego zagubionego człowieka wychowywanego przez samotną matkę, do wielkiej międzynarodowej kariery w świecie medycyny. Książka doczekała się również ekranizacji, a w rolę Carsona wcielił się znany amerykański aktor Cuba Gooding Jr.

W 2008 roku Carson otrzymał Prezydencki Medal Wolności, który jest najważniejszym wyróżnieniem cywilnym w Stanach Zjednoczonych. Prezydent George W. Bush, który wręczał to odznaczenie, podkreślił, że jest to również nagroda za osobisty triumf Carsona nad „ponurą przeszłością”. Triumf, który pozwolił mu stać się cenionym naukowcem, lekarzem i przywódcą.

Carson ubiegał o nominację Partii Republikańskiej w ostatnich amerykańskich wyborach prezydenckich w 2016 roku. Ostatecznie nominację tę otrzymał obecny prezydent Donald Trump.

OPRAC. J.T.

[Opracowano na podstawie informacji opublikowanych przez Marka Kellnera na www.adventistreview.org oraz informacji Adwentystycznej Agencji Informacyjnej publikowanych na www.adwent.pl].

Poprzedni artykułKościoły reformacji
Następny artykułWiara w płomieniach

3 KOMENTARZE

 1. No nie wiem, czy za bardzo mają czym adwentyści się chwalić. Czy bycie w szeregach Trumpa, jest czymś co nobilituje?

  • „Znaki Czasu” się tym nie chwalą, tylko odnotowują jako ciekawy fakt, bez poddawania go jakiejkolwiek ocenie. Tę zostawiamy Czytelnikom.

  • Jeżeli wierzymy ,że jak mówi biblia Bóg ustanawia i obala królów czyli rządy patrz list A. Pawła do Rzymian 13 ;1-7
   Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione.”
   To nie ma w tym nic nadzwyczajnego zarówno Ben Carson jak i Trump magą okazać się narzędziem w ręku Boga my wierzymy ,że Pan Bóg panuje nad wszystkim
   Jeszcze słowo Pana Jezusa do Piłata
   „Czy nie wiesz, że mam władzę wypuścić cię i mam władzę ukrzyżować cię? Odpowiedział Jezus: Nie miałbyś żadnej władzy nade mną, gdyby ci to nie było dane z góry;”

Comments are closed.

- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Czary dawne i współczesne

Czy Biblia zawiera relację z seansu spirytystycznego? Wydaje się, że tak. Jednak ważniejsze jest to, kogo podczas tego seansu zobaczył żydowski król Saul — ducha zmarłego...

Kiedy dzieci umierają

Czy jest sens w próbowaniu wyjaśnienia tego, czego wyjaśnić się nie da? Czasopismo „The New Yorker” zamieściło poruszający artykuł napisany przez ojca,...

Bierz pieniądze i uciekaj!

Chciwość i kryminalne poczynania finansistów doprowadziły do wielkiej recesji, utraty pracy i domów przez miliony ludzi na całym świecie. Nie tylko nie trafili za to do więzienia, ale...

Nerwy w brzuchu

W ostatnim czasie naukowcy zwracają szczególną uwagę na przewód pokarmowy i jego współpracę z mózgiem. Badacze potwierdzili, że jelitowy układ nerwowy współpracuje w sposób bardzo ścisły z mózgiem...
- Polecamy -