Ellen G. White wśród najczęściej czytanych autorów w Brazylii

1053

Ellen G. White, współzałożycielka Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, jest 11. najczęściej czytanym w Brazylii autorem  — wynika z najnowszych badań prestiżowego instytutu badawczego IBOPE.

Według tego samego badania najczęściej czytaną przez Brazylijczyków książką jest Biblia, a najpopularniejszym autorem Augusto Cury, brazylijski lekarz i psychiatra.

Badanie przeprowadzono pod koniec 2015  r. na podstawie ankiet wypełnionych przez ponad 5000 osób. W Brazylii liczba czytelników w latach 2011-2015 roku wzrosła o 6 proc. Każdy Brazylijczyk czyta średnio 5 książek rocznie.

To dobra wiadomość dla adwentystów, którzy w ostatnich 10 latach rozprowadzili w całej Ameryce Południowej 130 milionów książek misyjnych. Do każdego gospodarstwa domowego trafiła w tym czasie co najmniej jedna książka adwentystyczna.

Według liderów Kościoła dzielenie się literaturą stało się drugą naturą wielu adwentystów dnia siódmego w Ameryce Południowej. Niektórzy zamieszczają nawet na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcia z wręczania książek misyjnych aktorom, ministrom, a nawet prezydentom państw1.

Oprac. O.D.

1 Zob.  www.adventistreview.org [dostęp: 24.5.2016].
[Opracowano na podstawie informacji Adwentystycznej Agencji Informacyjnej (AAI) publikowanych na www.adwent.pl].
Foto: Adventist Review