Debiut „Znaków Czasu” na elitarnych targach

1053

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie Wydawnictwo „Znaki Czasu” zaprezentuje swą prospołeczną działalność.

Jubileuszowe 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to jedna z większych imprez tego typu. Przez cztery dni w halach Expo Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 (okolice centrum handlowego M1) pojawi się około 70 tys. fanów czytelnictwa.

W czasie tych Targów każdego roku swoje stoiska prezentuje także ponad 60 oficyn zakonnych, diecezjalnych i kościelnych. Tym razem — po raz pierwszy w historii — w tzw. Salonie Wydawców Religijnych pojawi się Wydawnictwo „Znaki Czasu”.

Zajmuje się ono wydawaniem książek i periodyków o profilu religijnym, społecznym, zdrowotnym, edukacyjnym, młodzieżowym i dziecięcym. W stałej sprzedaży znajduje się około dwustu tytułów. Do sztandarowych należą książki Wielki bój i Życie Jezusa oraz bestseller Leki z Bożej apteki (ponad milion sprzedanych egzemplarzy).

— Zależy nam na kształtowaniu opinii społecznej w oparciu o dialog, otwartość i życzliwość w świetle biblijnych wartości — mówi Mirosław Harasim, dyrektor Wydawnictwa.

Nie tylko wojna na stoisku

Na stoisku „Znaków Czasu” (C42, Hala Wisła) dostępne będą też wyjątkowe nowości wydawnicze. Część z nich zadebiutuje właśnie na Targach: przede wszystkim książka pt. Szeregowiec Doss autorstwa Frances M. Doss, żony Desmonda Dossa, bohatera najnowszego filmu Mela Gibsona Przełęcz ocalonych (którego premiera w Polsce i na świecie nastąpi pięć dni po Targach, czyli 4 listopada tego roku).

Wśród innych nowych książek nie zabraknie najnowszego komentarza teologicznego do Księgi Apokalipsy pt. Zrozumieć Apokalipsę, świetnie udokumentowanej książki pt. Mit Boga i inne kłamstwa, odpowiadającej m.in. na pytanie, czy Bóg jest homofobem. Ofertę uzupełni „Seria wojenna” takich książek, jak m.in.: Tęcza nad piekłem, czyli zapis wojennych wspomnień nawróconego członka japońskiego ruchu oporu, oraz Wierzyć Bogu w czasach Hitlera.

Ważną część oferty Wydawnictwa stanowią cenione pozycje zdrowotne, przede wszystkim obszerny i bogato ilustrowany leksykon Lecznicza żywność, który powinien znaleźć się na półce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie. Nie zabraknie też cieszących się wielkim powodzeniem książek dla dzieci z serii „Wierni przyjaciele” oraz książki o Annie German pt. Człowieczy los.

— Dzięki nam odkryjesz m.in. świat odważnych idei, które nierzadko pozwalają pójść pod prąd obiegowych, utartych opinii — zapewnia dyrektor Harasim, zapraszając na stoisko „Znaków Czasu”.

Wydawnictwo (trochę) krakowskie

Początki Wydawnictwa „Znaki Czasu” sięgają roku 1921 i wiążą się z działalnością Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Po drugiej wojnie światowej, podczas której działalność wydawnicza nie była możliwa, reaktywowano Wydawnictwo właśnie w Krakowie. Dzisiaj działa ono w Warszawie, wydając nie tylko cenione książki, ale też dostępny m.in. w salonach Empik miesięcznik „Znaki Czasu”. Bezpłatny egzemplarz otrzyma każdy odwiedzający stoisko w sobotę (29 października) — ten dzień w całości poświęcony będzie na promocję tego jednego z najstarszych polskich miesięczników.

Sławy na Targach

Spośród autorów, którzy potwierdzili obecność na tegorocznych Targach Książki, wymienić należy m.in. prof. Jerzego Bralczyka, Jacka Hugo-Badera, o. Leona Knabita OSB, Marka Krajewskiego, Filipa Springera,  Andrzeja Stasiuka, Mariusza Szczygła, Olgę Tokarczuk oraz Janusza L. Wiśniewskiego. Nie zabraknie również znanych i lubianych przedstawicieli świata sportu, polityki i muzyki: Aleksandra Doby, Czesława Langa, Anny Lewandowskiej, Roberta Makłowicza, Michela Morana, Martyny Wojciechowskiej oraz Tomasza Zimocha.

Wejście na Targi Książki jest odpłatne. Bilet normalny kosztuje 8 zł (6 zł dla uczniów i studentów), a karnet czterodniowy 21 zł. Dzieci do lat 7, emeryci i renciści na imprezę wejdą za darmo.

Serdecznie zapraszamy na stoisko Wydawnictwa „Znaki Czasu”

Stoisko C42, Salon Wydawców Religijnych, Hala Wisła

Expo Kraków, ul. Galicyjska 9

Godziny otwarcia:

27 października: 10—17

28—29 października: 10—19

30 października: 10—17

Uwaga:

 28.10. (piątek) od godz. 16.00 do 29.10.(sobota) godz.17.30. stoisko Wydawnictwa „Znaki Czasu” nie prowadzi działalności handlowej.