Dziewięć sposobów na
uniknięcie rozwodu

1154

Nawet dla tych, którzy są na krawędzi rozwodu, jest dobre wyjście!

Doris miała 15 lat, kiedy zobaczyła w Kościele młodego mężczyznę. Poczuła, że coś ją do niego pociąga. Od razu zaproponowała mu spotkanie. Usiedli na zewnątrz i rozmawiali. Potem pisali do siebie, aż Doris osiągnęła odpowiedni wiek. Jay był żonaty z Doris przez prawie pięćdziesiąt lat. Kiedy pierwszy raz spotkał Doris, czuł się jak w siódmym niebie. Jay i Doris są wspaniałym przykładem małżeństwa na dobre i złe, na całe życie.

Oto kilka potężnych sposobów, które ochronią twój dom przed rozwodem i zapewnią zdrowe i żywe relacje małżeńskie na długie lata. Po pierwsze, pielęgnuj duchową stronę swojego małżeństwa. Po drugie, stawiaj swój związek na pierwszym miejscu. Po trzecie, bądźcie dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Po czwarte, nie zwlekaj z przebaczaniem. Po piąte, staraj się nie dostrzegać lekceważenia czy irytacji. Po szóste, naucz się walczyć fair. Po siódme, unikaj perfekcjonizmu u siebie i nie wymagaj perfekcji od współmałżonka. Po ósme, nigdy nie idź do łóżka wściekły. Po dziewiąte, podkreślaj pozytywy.

Victor Parachin

[Przedruk z „Signs of the Times” 2/2006]

Skrót artykułu. Całość dostępna w elektronicznej wersji do nabycia tu: www.sklep.znakiczasu.pl lub już niebawem w wersji papierowej w dużych salonach Empik.