czwartek, 5 Grudzień, 2019
Strona główna Aktualności Największy chrzest w historii adwentystów

Największy chrzest w historii adwentystów

Blisko 97,5 tys. osób zostało ochrzczonych w maju w Rwandzie, stając się członkami Kościoła Adwentystów Dnia  Siódmego.

„Jesteśmy świadkami największego chrztu w historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego” — podkreślił Duane McKey, główny koordynator ewangelizacji w Rwandzie. Dodał, że celem lokalnego Kościoła było 60 tys. chrztów lub 30 ochrzczonych osób po każdym z 2200 odbywających się jednocześnie spotkań ewangelizacyjnych. Jednak jak dodaje, „cały czas modliliśmy się o 100 tys. chrztów i wszystko wskazuje na to, że ten cel również zostanie osiągnięty. Chwała Bogu!”.

W najbliższych tygodniach w Rwandzie odbędzie się jeszcze kilka chrztów związanych z zakończoną właśnie ewangelizacją, dlatego liderzy Kościoła są przekonani, że liczba ochrzczonych przekroczy wspomniane 100 tys. osób.

Pastor Ted Wilson, przewodniczący ogólnoświatowego Kościoła, wyraził swój podziw dla adwentystów w Rwandzie, podkreślając, że stanowią oni modelowy wzór pełnego zaangażowania w misję. „Jesteście przykładem dla całego świata. Wielbimy za to Boga” — podkreślił Wilson w czasie sobotniego nabożeństwa wieńczącego cykl spotkań.

Spotkania te odbywały się w ramach ruchu Total Member Involvement (całkowite zaangażowanie wyznawców), który jest promowany przez władze ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Zakłada on, że każdy z ponad 19 mln wyznawców Kościoła na całym świecie aktywnie dzieli się ewangelią z innymi.

Obecnie w liczącej 11,8 mln mieszkańców Rwandzie żyje już ponad 815 tys. adwentystów.

Oprac. O.D. 

[Opracowano na podstawie informacji Adwentystycznej Agencji Informacyjnej (AAI) publikowanych na www.adwent.pl].

 

Poprzedni artykułWaga szczęścia
Następny artykułAfera konstytucyjna

3 KOMENTARZE

Comments are closed.

- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Największy superbohater

Kina pełne są filmów o superbohaterach rozmaitej maści, płci czy kształtu. I choć różnią się oni od siebie, to ich geneza jest bardzo podobna. Widzowie...

Dieta roślinna — moda czy zdrowy rozsądek?

To, co zjadamy, to zestaw skutecznych bądź nieskutecznych środków farmakologicznych. To oznacza, że możemy wykorzystać moc jedzenia w celach leczniczych oraz ochronnych.

Czuły Ojciec czy surowy Sędzia?

Nasze wyobrażenie o charakterze Bożym jest kluczowe dla naszej egzystencji. Bardzo mocno wpływa na relacje z innymi ludźmi i ostatecznie decyduje o tym, jak odnosimy się do samych siebie. Posłuchajmy Tommy’ego. Nie...

To nie moja wina

W więzieniu prawie każdy osadzony twierdzi, że jest niewinny. Jednak niewinność jest tam wyjątkiem. Regułą jest wina. Pewnego dnia w więzieniu zapytałem młodego chłopaka, za co tu...
- Polecamy -