Największy chrzest w historii adwentystów

1388

Blisko 97,5 tys. osób zostało ochrzczonych w maju w Rwandzie, stając się członkami Kościoła Adwentystów Dnia  Siódmego.

„Jesteśmy świadkami największego chrztu w historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego” — podkreślił Duane McKey, główny koordynator ewangelizacji w Rwandzie. Dodał, że celem lokalnego Kościoła było 60 tys. chrztów lub 30 ochrzczonych osób po każdym z 2200 odbywających się jednocześnie spotkań ewangelizacyjnych. Jednak jak dodaje, „cały czas modliliśmy się o 100 tys. chrztów i wszystko wskazuje na to, że ten cel również zostanie osiągnięty. Chwała Bogu!”.

W najbliższych tygodniach w Rwandzie odbędzie się jeszcze kilka chrztów związanych z zakończoną właśnie ewangelizacją, dlatego liderzy Kościoła są przekonani, że liczba ochrzczonych przekroczy wspomniane 100 tys. osób.

Pastor Ted Wilson, przewodniczący ogólnoświatowego Kościoła, wyraził swój podziw dla adwentystów w Rwandzie, podkreślając, że stanowią oni modelowy wzór pełnego zaangażowania w misję. „Jesteście przykładem dla całego świata. Wielbimy za to Boga” — podkreślił Wilson w czasie sobotniego nabożeństwa wieńczącego cykl spotkań.

Spotkania te odbywały się w ramach ruchu Total Member Involvement (całkowite zaangażowanie wyznawców), który jest promowany przez władze ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Zakłada on, że każdy z ponad 19 mln wyznawców Kościoła na całym świecie aktywnie dzieli się ewangelią z innymi.

Obecnie w liczącej 11,8 mln mieszkańców Rwandzie żyje już ponad 815 tys. adwentystów.

Oprac. O.D. 

[Opracowano na podstawie informacji Adwentystycznej Agencji Informacyjnej (AAI) publikowanych na www.adwent.pl].

 

3 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.