Nick Vujicic w Polsce

2147

Nie ma rąk ani nóg. Miliony osób uwielbiają słuchać tego, co mówi o miłości Boga i swojej wierze. Do Polski przyjeżdża mówca motywacyjny Nick Vujicic.

Nick Vujicic
Nick Vujicic

Nick Vujicic to australijski mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego, urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowity wrodzony brak kończyn. Mimo wszystko na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga. Aktywnie prowadzi ponad 36 kanałów na YouTube, ma ponad 4 miliony fanów na Facebooku. Film z jego udziałem pt. Cyrk motyli obejrzało ponad 20 milionów widzów.

Nick urodził się jako najstarsze dziecko pastora i pielęgniarki. Rodzice byli zszokowani, gdy okazało się, że nie ma ani rąk, ani nóg, a jedynie jedną zdeformowaną stopę. Początkowo nie mógł uczęszczać do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie. Jednak gdy prawo się zmieniło, Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów uczęszczających do szkoły razem z pełnosprawnymi.

Choć Vujicic to zdecydowanie największa gwiazda programu „Życie bez ograniczeń”, który odbędzie się 1 października na Tauron Arenie w Krakowie. Nie zabraknie tam i innych cenionych mówców.

ET, czyli hiphopowy pastor

Eric Thomas, znany jako ET
Eric Thomas, znany jako ET

Jedną z ciekawszych postaci jest Eric Thomas, znany jako ET. Czerpiąc z własnych doświadczeń związanych z bezdomnością, nieobecnością biologicznego ojca, problemami w szkole i innymi przeszkodami, ET pozwolił, aby jego życie stanowiło „otwartą księgę”. Ujarzmił ból i wykorzystał go do osiągnięcia wielkości. Ma szczerą nadzieję, że poprzez swoją transparentność pomoże również innym odnaleźć odwagę niezbędną do osiągania sukcesów, niezależnie od okoliczności.

Podczas gdy przeciętnemu studentowi ukończenie studiów zajmuje od czterech do sześciu lat, ET potrzebował na to aż 12 lat. Kiedy już, jako bezdomny, nie zamierzał wracać do uczenia się, zainspirował go pewien pastor. ET nie tylko zaczął uczęszczać do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w którym poznał swoją żonę, ale także rozpoczął naukę na adwentystycznej uczelni Oakwood University.

W 2005 uzyskał dyplom magistra Michigan State University, a w 2015 obronił na tej uczelni pracę doktorską na temat organizacji i zarządzania oświatą.

„Żyjący bez ograniczeń są wśród nas” — piszą organizatorzy krakowskiego wydarzenia. „To co ich odróżnia to wewnętrzna siła, jaką zdobyli na drodze zwanej życiem. To często ukryci bohaterowie, którzy w swej podróży pokonali wiele przeciwności losu, by zrealizować dany cel. Ich hart ducha i wiara w to, że niemożliwe może stać się realne, jest fundamentem tego, co robią. Wierzyli pomimo faktu, że świat wystawiał ich na największe próby”.

Na podstawie: mat. pras., zyciebezograniczen.pl