czwartek, 4 czerwca, 2020
Strona główna Aktualności Nowy film Mela Gibsona o adwentystycznym bohaterze wojennym

Nowy film Mela Gibsona o adwentystycznym bohaterze wojennym

W listopadzie na ekrany kin wejdzie nowy film wojenny Mela Gibsona pt. Hacksaw Ridge (polski tytuł: Przełęcz ocalonych).

Scenariusz został oparty na życiorysie Desmonda T. Dossa, amerykańskiego żołnierza i adwentysty dnia siódmego, który w obliczu okrucieństw wojny pozostał wierny swoim przekonaniom.

W 1942 roku Doss, który z powodu swoich przekonań religijnych odmówił noszenia oraz używania broni, został skierowany na front na Pacyfiku jako sanitariusz wojskowy. W czasie jednej z bitew na japońskiej Okinawie uratował 75 żołnierzy, których na własnych rękach wyniósł z pola walki, samemu będąc kilkakrotnie rannym. Prezydent Harry Truman nazwał jego czyn objawem „bezprzykładnego męstwa i niezłomnej woli w obliczu skrajnie niebezpiecznych warunków (…) symbolem waleczności i poświęcenia sięgającego daleko poza granice obowiązku”.

Oprac. J.T.

 

Poprzedni artykułOlimpiady i religia
Następny artykułRekin matuzalem
- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Zakazane piosenki

Listen to Zakazane piosenki - Znaki Czasu 6/2020 byWydawnictwo Znaki Czasu on hearthis.at Nikt nie powinien lekceważyć muzyki i piosenek,...

OJCOWIE

Wybory

Listen to Wybory - Znaki-Czasu 5/2020 byWydawnictwo Znaki Czasu on hearthis.at Gdyby demokracja była drogą dochodzenia do prawdy, diabeł wygrywałby...

Ostatnio komentowane

- Polecamy -