sobota, 15 sierpnia, 2020
Strona główna Aktualności Nowy szpital adwentystyczny

Nowy szpital adwentystyczny

Za 219 milionów dolarów Kościół Adwentystów Dnia Siódmego wybudował nowy szpital w chińskim Hongkongu.

Szpital powstał obok już istniejącego, wybudowanego przez adwentystów w 1964 roku. Dzięki temu opieką zdrowotną będzie można objąć 1,5 miliona osób. Szpital znajduje się w 25-piętrowym budynku. Zajmuje 56 412 m2 powierzchni. Został wyposażony w 470 łóżek. Jest w nim 10 sal operacyjnych. Ambulatorium będzie przyjmować 1000 pacjentów dziennie. Szpital chce promować zdrowy tryb życia. Ma też być dostępny osobom mniej zamożnym. Motywem ma być ewangeliczna zasada pomocy bliźnim.

Szpital w Hongkongu jest jednym ze 170 szpitali i 430 placówek medycznych na całym świecie, których właścicielem jest Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

W Hongkongu chrześcijanie stanowią zaledwie 7 proc. populacji.

Oprac. B.A.

[Opracowano na podstawie materiałów Adventist News Network opublikowanych przez Adwentystyczną Agencję Informacyjną na: www.adwent.pl].
Zdjęcie główne: www.twah.org.hk
Poprzedni artykułNajzdrowszy Kościół świata
Następny artykuł(Nie)zapomniany dzień
- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Życie na kocią łapę

We współczesnym świecie coraz więcej ludzi wybiera wspólne życie przed ślubem, a wielu postanawia nigdy nie zawierać małżeństwa. Badania wskazują, że około 60...

Nadzieja na trudne czasy

LĘKI. ZMARTWIENIA. NAPIĘCIA. Te negatywne emocje opanowują nas i stopniowo wyniszczają. Napełniają umysł gorączkowymi pytaniami, na które nie mamy...

Ostatnio komentowane

- Polecamy -