czwartek, 4 czerwca, 2020
Strona główna Aktualności Adwentyści o strzelaninie w San Bernardino

Adwentyści o strzelaninie w San Bernardino

„Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Ameryce Północnej jest zrozpaczony faktem, że po raz kolejny opłakujemy utratę niewinnych istnień ludzkich, które straciły życie w wyniku ataku z użyciem broni — powiedział po strzelaninie w San Bernardino w Kalifornii lider północnoamerykańskich adwentystów pastor Daniel R. Jackson.

— Chcielibyśmy zaoferować nasze najszczersze wyrazy współczucia oraz gorące modlitwy rodzinom 14 ofiar śmiertelnych i 21 osób rannych, jak również ich przyjaciołom i współpracownikom. Modlimy się o lokalne społeczności w San Bernardino oraz Redlands, które są dziś przepełnione bólem i niepokojem”.
Zaledwie kilka kilometrów od miejsca strzelaniny znajduje się adwentystyczny szpital Loma Linda University Medical Center, jedna z najlepiej wyspecjalizowanych adwentystycznych instytucji zdrowotnych na świecie. Ośrodek zapewnił pomoc medyczną dla wielu ofiar strzelaniny.
Pastor Jackson zaapelował również o zdecydowane przeciwdziałanie pandemii przemocy z użyciem broni. „Nadszedł czas, aby znaleźć rozwiązanie, które położy kres temu problemowi — powiedział. — Modlimy się o nadejście dnia, gdy dzieci i dorośli będą mogli żyć bez obaw i strachu. Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani” (Mt 5,9).
Oprac. B.A.

[Opracowano na podstawie materiałów Adventist News Network opublikowanych przez Adwentystyczną Agencję Informacyjną na: www.adwent.pl].
Poprzedni artykułKu pamięci i przestrodze
Następny artykułForsa, prochy, rock and roll
- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Zakazane piosenki

Listen to Zakazane piosenki - Znaki Czasu 6/2020 byWydawnictwo Znaki Czasu on hearthis.at Nikt nie powinien lekceważyć muzyki i piosenek,...

OJCOWIE

Wybory

Listen to Wybory - Znaki-Czasu 5/2020 byWydawnictwo Znaki Czasu on hearthis.at Gdyby demokracja była drogą dochodzenia do prawdy, diabeł wygrywałby...

Ostatnio komentowane

- Polecamy -