środa, 1 kwietnia, 2020
Strona główna Aktualności Prezydent Duda odwiedził luteran

Prezydent Duda odwiedził luteran

„Jesteśmy chrześcijanami i Polakami i tworzymy tę wielką polską wspólnotę” — powiedział prezydent Andrzej Duda 31 października podczas nabożeństwa w kościele ewangelicko-augsburskim w Bielsku-Białej.

Okazją do wizyty u luteranów była 498. rocznica protestanckiej reformacji. Prezydent podziękował im za kultywowanie polskości na Śląsku Cieszyńskim i zapewnił o swoim wsparciu. Przypomniał też postać luterańskiego ks. bp Juliusza Bursche. „Ten wielki człowiek, wielki Polak z rodziny o niemieckich korzeniach, oddał życie za wiarę i za Polskę. Został zamordowany przez Niemców, był torturowany, ale nie poddał się nigdy” — mówił prezydent, wskazując, że w ten sposób zginęło wielu duchownych, którzy w tamtym czasie służyli wspólnocie1.

Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście. (…) czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście — Jezus Chrystus2.

Oprac. A.S.

1 Zob. www.prezydent.pl. 2 Mt 25,40.45.
Zdjęcie główne: Lukas Plewnia, www.polen-heute.de, via Flickr

 

Poprzedni artykułUkierunkowana uwaga
Następny artykułHomo sapiens czyli… delfin
- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Ebooki za DARMO

Posłuchaj audiobooków za darmo: https://hearthis.at/wydawnictwo-znaki-czasu/#sets

Znaki Czasu 3/2020 – za darmo

W NUMERZE: Epidemie początek boleści - Nowe wirusy i superbakterie, które sieją strach na całym globie — jak obecnie koronawirus — nie powinny być zaskoczeniem...

Gehenna zwierząt

Nie wiadomo, czy w pogoni za kolejnym kawałkiem mięsa lub futrzanym gadżetem celowo oszukujemy się, że nie uczestniczymy w całej tej kaźni, czy po prostu nie zdajemy sobie sprawy,...
- Polecamy -