czwartek, 5 Grudzień, 2019
Strona główna Aktualności Znaki Czasu na Targach Książki

Znaki Czasu na Targach Książki

Na  krakowskich Targach Książki stanie stoisko WYDAWNICTWA „ZNAKI CZASU”, którego głównym bohaterem będzie Marcin Luter.

W poprzednim roku nasz temat przewodni targów był oczywisty: amerykański bohater narodowy z filmu Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych”, Desmond Doss . Impreza należała do wyjątkowo udanych . W tym roku skupimy się na postaci Marcina Lutra, przypominając o 500 -LECIU REFORMACJI.

Odwiedzając  stoisko nr C23:

  1. porozmawiasz z „Marcinem Lutrem” i dowiedziesz się o reformacji,
  2. kupisz świetne książki w najlepszych cenach,
  3. otrzymasz bezpłatny egzemplarz październikowego magazynu „Znaki Czasu”,
  4. poczęstujesz się jabłkiem i zobaczysz ofertę książek o zdrowiu,
  5. masz możliwość porozmawiać z pastorem o nurtujących Cię zagadnieniach,
  6. możesz wspomóc Chrześcijańska Filię Charytatywną swoim datkiem.

Działające pod protektoratem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pragnie pokazać, co przejęliśmy z duchowego przebudzenia w Europie, jakie ma ono znaczenie dzisiaj i jak ważne jest dochodzenie do pełni prawdy o Chrystusie.

O Wydawnictwie „Znaki Czasu”

Początki Wydawnictwa „Znaki Czasu” sięgają roku 1921 i wiążą się z działalnością Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Po drugiej wojnie światowej, podczas której działalność wydawnicza nie była możliwa, reaktywowano Wydawnictwo właśnie w Krakowie. Dzisiaj działa ono w Warszawie, wydając nie tylko cenione książki, ale też dostępny m.in. w salonach Empik miesięcznik „Znaki Czasu”. Bezpłatny egzemplarz otrzyma każdy odwiedzający nasze stoisko.

O happeningu z Marcinem Lutrem

Krakowski zbór adwentystyczny zapoczątkował kreatywny sposób przypominający postać Lutra i słynne przybicie przez niego  95 tez w Kościele w Wittenberdze w 1517 roku. Happening, który młodzi ludzie z Krakowa zorganizowali z okazji Światowego Dnia Młodzieży w marcu br., szybko podchwycili adwentyści w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Lublinie, Wiśle, Bochni, Złocieńcu, Oświęcimiu…

Liczymy na to, że zorganizowanie podobnej akcji podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie pozwoli nie tylko się wyróżnić, ale też zachęci 70 tys. zwiedzających do refleksji nad znaczeniem, jakie przyniosła XVI wieczna reformacja.

DATY I GODZINY:

26 października 2017: 10:00-17:00

27-28 października 2017: 10:00-19:00

29 października 2017: 10:00-17:00

GDZIE?

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9. www.ksiazka.krakow.pl

CENY BILETÓW

Bilet normalny: 8 zł

Bilet ulgowy: 6 zł (uczniowie, studenci)

Karnet czterodniowy: 21 zł

Dzieci do lat 7, emeryci i renciści wstęp bezpłatny

Codzienne relacje na Facebooku.

- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Największy superbohater

Kina pełne są filmów o superbohaterach rozmaitej maści, płci czy kształtu. I choć różnią się oni od siebie, to ich geneza jest bardzo podobna. Widzowie...

Dieta roślinna — moda czy zdrowy rozsądek?

To, co zjadamy, to zestaw skutecznych bądź nieskutecznych środków farmakologicznych. To oznacza, że możemy wykorzystać moc jedzenia w celach leczniczych oraz ochronnych.

Czuły Ojciec czy surowy Sędzia?

Nasze wyobrażenie o charakterze Bożym jest kluczowe dla naszej egzystencji. Bardzo mocno wpływa na relacje z innymi ludźmi i ostatecznie decyduje o tym, jak odnosimy się do samych siebie. Posłuchajmy Tommy’ego. Nie...

To nie moja wina

W więzieniu prawie każdy osadzony twierdzi, że jest niewinny. Jednak niewinność jest tam wyjątkiem. Regułą jest wina. Pewnego dnia w więzieniu zapytałem młodego chłopaka, za co tu...
- Polecamy -