25 lat dla polskiego Fritzla!

1224

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Mariusza S. na karę 25 lat pozbawienia wolności za szczególnie okrutne fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną i dwiema małoletnimi córkami.

Proceder rozpoczął się w 2006 roku i trwał do 2010. Mężczyzna przetrzymywał żonę przez dwa lata w piwnicy ich domu, gdzie ją bił, głodził i gwałcił oraz umożliwiał gwałcenie jej przez jego kompanów. Molestował też seksualnie swoją czteroletnią córkę. Zmuszał córki do współudziału w biciu ich matki. W latach 2012-2016 znęcał się nad swoją kolejną partnerką życiową oraz jej synem.

Najnowsze fakty

Najbardziej bulwersuje kilkukrotne umarzanie przez prokuraturę postępowań pomimo zgłoszenia przestępstwa przez żonę zwyrodnialca, której zeznaniom nie dano jednak wiary. Ostatecznie śledztwo wszczęła dopiero w lutym 2016 roku Prokuratura Rejonowa w Pucku na wniosek sądowego kuratora, który otrzymał pisemne relacje dorastających córek mężczyzny3.

A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj — apostoł Paweł4.

Oprac. Jacek Turecki

3Źródło: http://fakty.interia.pl.4 2 Tm 3,1-5