poniedziałek, 21 września, 2020
Strona główna Aktualności Nie wolno cytować Biblii

Nie wolno cytować Biblii

Jak donosi Chrześcijański Portal Informacyjny ChnnNews.pl, władze szkolne prowincji Alberta w Kanadzie nakazały Chrześcijańskiej Akademii Cornerstone zaprzestanie nauczania w oparciu o wersety biblijne, które mogą zostać uznane za obraźliwe; zwłaszcza te, które — jak się wyrażono — uwłaczają czyjejś orientacji seksualnej lub ją szkalują.

Już wcześniej szkoła została zmuszona do usunięcia ze swojej strony internetowej fragmentu 1 Listu do Koryntian 6,9, w którym czytamy, że Królestwa Bożego nie oddziedziczą m.in. „mężczyźni współżyjący ze sobą”.

To tylko jeden z przykładów prześladowań kanadyjskich chrześcijan wyznających tradycyjne poglądy na temat seksualności człowieka. Inny przykład to niedawne uchwalenie ustawy w prowincji Ontario, która daje przedstawicielom władz prawo odbierania dzieci rodzicom sprzeciwiającym się ideologii LGBTQ i gender5.

Gdyż wszelkie ciało jest jak trawa, a wszelka chwała jego jak kwiat trawy. Uschła trawa, i kwiat opadł, ale Słowo Pana trwa na wieki — apostoł Piotr6.

Oprac. Jacek Turecki

5 Źródło: https://chnnnews.pl.61 P 1,24-25.

 

 

 

Poprzedni artykuł25 lat dla polskiego Fritzla!
Następny artykułTylko dla białych
- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Sportowcy na roślinach

Czy sportowcy zbudują mięśnie, siłę i wytrzymałość, nie jedząc białka zwierzęcego? Na to pytanie odpowiada budzący kontrowersje i zdobywający coraz większą popularność film dokumentalny pt. „The...

Najmniejsi z braci moich

Na Sądzie Ostatecznym zostanie przedstawione dzieło wiary uczniów Chrystusa — to, co uczynili lub zaniedbali uczynić dla Niego w osobach biedaków i cierpiących.

Uzdrowiciel

Jezus przybył na ten świat, by niezmordowanie służyć ludziom. Przyszedł, by uwolnić nas od ciężaru chorób, nędzy i grzechu, by obdarzyć zdrowiem i pokojem. Jego litość...

Ostatnio komentowane

- Polecamy -