czwartek, 4 czerwca, 2020
Strona główna Aktualności Francja przeciw osobom z zespołem Downa

Francja przeciw osobom z zespołem Downa

Francuska Rada Stanu uznała za uzasadniony zakaz emisji reklamy przygotowanej na Światowy Dzień Zespołu Downa w 2014 r. ukazujący  uśmiechnięte twarze osób dotkniętych tą chorobą.

Reklamę uznano za niewłaściwą, ponieważ takie wyrażanie szczęścia „prawdopodobnie narusza spokój sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów” — innymi słowy dokonały z tego powodu aborcji.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa ustanowiono w roku 2006 przez ONZ. Z tej okazji w marcu 2014 r. w kilku stacjach telewizyjnych pojawił się wideoklip pod tytułem „Dziękuję ci mamo” ukazujący radosne twarze dzieci chorych na zespół Downa. Podobno widzowie się skarżyli na „szokujący” charakter spotu, więc zakazano jego emisji1.

Umiłowani, jeżeli nas serce nie oskarża, możemy śmiało stanąć przed Bogiem — ap. Jan2.

Oprac. J.T.

1 http://www.tvp.info
2 http://www.zdrowie.gazeta.pl
Poprzedni artykułDieta wegańska bezpieczna dla dzieci
Następny artykułŻycie ma sens
- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Zakazane piosenki

Listen to Zakazane piosenki - Znaki Czasu 6/2020 byWydawnictwo Znaki Czasu on hearthis.at Nikt nie powinien lekceważyć muzyki i piosenek,...

OJCOWIE

Wybory

Listen to Wybory - Znaki-Czasu 5/2020 byWydawnictwo Znaki Czasu on hearthis.at Gdyby demokracja była drogą dochodzenia do prawdy, diabeł wygrywałby...

Ostatnio komentowane

- Polecamy -