Przygotowania do największego chrztu w historii

1003

Przygotowania do największego chrztu w historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

100 tysięcy mieszkańców Rwandy już wkrótce odda swoje życie Jezusowi Chrystusowi. Będzie to największy chrzest w 153-letniej historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Tysiące pastorów, ewangelistów i członków Kościoła adwentystów prowadzi właśnie spotkania, wykłady, dzieli się wskazówkami na temat zdrowia i pomaga lokalnej społeczności podczas akcji ewangelizacyjnej, która odbywa się w 2200 miejscach na obszarze Rwandy.

Kulminacyjnym momentem tej niezwykłej inicjatywy będzie uroczystość chrztu świętego, która odbędzie się w sobotę 28 maja. To właśnie wtedy ponad 100 tys. osób zanurzy się w wodzie, aby oddać swoje życie Jezusowi Chrystusowi. W tym wszystkim nie chodzi jednak tylko o imponującą liczbę, ale o każdą pojedynczą osobę.

Pierwotnie spodziewano się chrztu 60 tys. osób, jednak w kilka tygodni po wezwaniu adwentystów na całym świecie do modlitwy o wylanie Ducha Świętego na uczestników ewangelizacji w Rwandzie, ilość chętnych do chrztu się niemal podwoiła.

Rwanda jest kolejnym krajem, w którym adwentyści dnia siódmego prowadzą ewangelizację na niespotykaną wcześniej skalę. W maju 2014 r. ponad 10 tys. osób zostało ochrzczonych w Manili, stolicy Filipin. Zwieńczeniem podobnej ewangelizacji był również chrzest 30 tys. osób w Zimbabwe w maju 2015 r.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego powstał w 1863 r. Liczył wtedy 3,5 tys. wiernych. Obecnie to ponad 19 mln wyznawców na całym świecie.

[Opracowano na podstawie materiałów z www.adventistreview.org oraz Adwentystycznej Agencji Informacyjnej publikowanych na www.adwent.pl].
Fot. news.adventist.org