wtorek, 7 lipca, 2020
Strona główna Aktualności USA: zamach na klub gejowski

USA: zamach na klub gejowski

Tak zwane państwo islamski (IS) wzięło na siebie odpowiedzialność za zamach na nocny klub dla gejów, do jakiego doszło 12 czerwca w Orlando na Florydzie — podała powiązana z IS agencja Al-Amak.

Z kolei telewizja NBC ujawniła, że zamachowiec — 29-letni Omar S. Mateen, obywatel USA pochodzenia afgańskiego — wcześniej telefonicznie zadeklarował wierność IS.

Napastnik wtargnął do lokalu w nocy z soboty na niedzielę i zaczął strzelać do znajdujących się w nim gości. 50 osób zginęło, a drugie tyle zostało rannych. Zamachowiec zginął w wymianie ognie z policją.

Gubernator Florydy Rick Scott nazwał tę strzelaninę najbardziej krwawą niedzielą w historii USA i aktem terroru.

Jeszcze przed przyznaniem się IS do odpowiedzialności za zamach podejrzewano związek IS z tym zamachem. Demokratyczny kongresmen Adam Schiff powiedział: „Fakt, że do strzelaniny doszło w czasie ramadanu i że przywództwo IS w Ar-Rakce wzywało do ataków w tym czasie, a także to, że celem był klub nocny społeczności LGBT w czasie Gay Pride i (…) sprawca zadeklarował wierność wobec IS, wskazuje, że był to akt terroru inspirowany przez państwo islamskie”1.

A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: Ludzie bowiem będą (…) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre — apostoł Paweł2.

Oprac. J.T.

1 Zob. www.fakty.interia.pl [dostęp: 12.6.2016].
2 2 Tm 3,1-3.
- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Adwentyści — długowieczni ludzie

Przeglądając literaturę z kategorii zdrowia, odżywiania i stylu życia, zauważamy, że często wspomina ona o społeczności adwentystów dnia siódmego. Zamieszkały przez nich region Loma Linda...

Prawo wolności

Wiek XIX przyniósł niespotykany w dziejach rozkwit optymizmu oparty na rozwoju nauki. Ludzie naiwnie uwierzyli, że bieda, przestępczość i choroby wkrótce znikną i zapanuje powszechny pokój. Ale...

Nadzieja na trudne czasy

Już wkrótce dostępny będzie do pobrania audiobook oraz ebook 🙂

Chrześcijaństwo bez Chrystusa

Być może tworzysz Muzeum im. Jezusa z Nazaretu albo pracujesz nad własnym kodeksem moralnym opartym na Jego nauczaniu. A może uprawiasz politykę pod sztandarem „Jezus Chrystus”, by...

Ostatnio komentowane

- Polecamy -