30 kilometrów od Państwa Islamskiego: modlitwa za kościół w Iraku

1125

Pastor Ted N.C. Wilson, zwierzchnik ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w sobotę 6 lutego modlił się na budowie nowego kościoła w mieście Erbil w Iraku, które odwiedził w celu wzmocnienia wiary adwentystów żyjących tam zaledwie 30 km od terytoriów kontrolowanych przez Państwo Islamskie.

Erbil, prężna stolica autonomicznego regionu irackiego Kurdystanu, stał się schronieniem dla setek tysięcy uchodźców z innych części Iraku i Syrii.

Pastor Wilson pochwalił władze kurdyjskie za przestrzeganie wolności religijnej i wezwał niewielki 75-osobowy, ale rosnący zbór adwentystyczny do wierności swemu powołaniu. „Bez względu na to, co się stanie w najbliższym tygodniu, nigdy nie rezygnujcie z wiary” — powiedział podczas sobotniego nabożeństwa w sali konferencyjnej Ankawa Royal Hotel. Kościół natomiast porównał do arki Noego, mówiąc: „Bóg wzywa nas, byśmy przyszli do Jego Kościoła, Jego bezpiecznej arki”.

W sobotnie popołudnie pastor Wilson odwiedził miejsce budowy nowego kościoła, gdzie stoją już ściany trzypoziomowego budynku o powierzchni 400 m2, w którym znajdzie się również miejsce na mieszkanie dla pastora i małą szkołę. Kaplica pomieści około 100 osób. Właśnie tam pastor modlił się za adwentystów w Erbil, o ich liczebny wzrost – tak by już niedługo miejsce to okazało się za małe, by ich pomieścić.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest obecny w Iraku od 1924 roku, natomiast zbór w Erbil został założony w roku 2012.

Oprac. A.S.

[Opracowano na podstawie materiałów z www.adventistreview.org oraz Adwentystycznej Agencji Informacyjnej publikowanych na www.adwent.pl].
Fot. Flickr