piątek, 13 Grudzień, 2019
Strona główna Aktualności 30 kilometrów od Państwa Islamskiego: modlitwa za kościół w Iraku

30 kilometrów od Państwa Islamskiego: modlitwa za kościół w Iraku

Pastor Ted N.C. Wilson, zwierzchnik ogólnoświatowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w sobotę 6 lutego modlił się na budowie nowego kościoła w mieście Erbil w Iraku, które odwiedził w celu wzmocnienia wiary adwentystów żyjących tam zaledwie 30 km od terytoriów kontrolowanych przez Państwo Islamskie.

Erbil, prężna stolica autonomicznego regionu irackiego Kurdystanu, stał się schronieniem dla setek tysięcy uchodźców z innych części Iraku i Syrii.

Pastor Wilson pochwalił władze kurdyjskie za przestrzeganie wolności religijnej i wezwał niewielki 75-osobowy, ale rosnący zbór adwentystyczny do wierności swemu powołaniu. „Bez względu na to, co się stanie w najbliższym tygodniu, nigdy nie rezygnujcie z wiary” — powiedział podczas sobotniego nabożeństwa w sali konferencyjnej Ankawa Royal Hotel. Kościół natomiast porównał do arki Noego, mówiąc: „Bóg wzywa nas, byśmy przyszli do Jego Kościoła, Jego bezpiecznej arki”.

W sobotnie popołudnie pastor Wilson odwiedził miejsce budowy nowego kościoła, gdzie stoją już ściany trzypoziomowego budynku o powierzchni 400 m2, w którym znajdzie się również miejsce na mieszkanie dla pastora i małą szkołę. Kaplica pomieści około 100 osób. Właśnie tam pastor modlił się za adwentystów w Erbil, o ich liczebny wzrost – tak by już niedługo miejsce to okazało się za małe, by ich pomieścić.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego jest obecny w Iraku od 1924 roku, natomiast zbór w Erbil został założony w roku 2012.

Oprac. A.S.

[Opracowano na podstawie materiałów z www.adventistreview.org oraz Adwentystycznej Agencji Informacyjnej publikowanych na www.adwent.pl].
Fot. Flickr
- Najnowsze wydanie -

Najnowsze artykuły

Co odbiera sen naszym dzieciom?

Spokojny i wystarczająco długi sen jest dla dziecka bardzo ważny. Ma wpływ na wiele skomplikowanych procesów zachodzących w organizmie. Jeśli dziecko ma problem...

Największy superbohater

Kina pełne są filmów o superbohaterach rozmaitej maści, płci czy kształtu. I choć różnią się oni od siebie, to ich geneza jest bardzo podobna. Widzowie...

Dieta roślinna — moda czy zdrowy rozsądek?

To, co zjadamy, to zestaw skutecznych bądź nieskutecznych środków farmakologicznych. To oznacza, że możemy wykorzystać moc jedzenia w celach leczniczych oraz ochronnych.

Czuły Ojciec czy surowy Sędzia?

Nasze wyobrażenie o charakterze Bożym jest kluczowe dla naszej egzystencji. Bardzo mocno wpływa na relacje z innymi ludźmi i ostatecznie decyduje o tym, jak odnosimy się do samych siebie. Posłuchajmy Tommy’ego. Nie...
- Polecamy -